Walentynki? Z Lego w jacuzzi! Tego poszukujemy na święto zakochanych

Jak pokazują najświeższe badania, w tym roku połowa Polaków zamierza obchodzić walentynki. Przypadające na 14 lutego święto ma być okazją do wyrażenia uczuć, ale też do obdarowania prezentami. Serwis OLX sprawdził, co cieszy się największym powodzeniem! ​ 

Ponad 90 proc. badanych w najświeższym badaniu Barometru Providenta zadeklarowało, że walentynki spędzi z partnerem lub partnerką, choć zwyczaj obdarowywania się upominkami i kartkami jest coraz popularniejszy również wśród rodziny czy dobrych znajomych.

Wciąż za tradycyjne i jednocześnie najbardziej romantyczne gesty powszechnie uważa się ​ w tym dniu zaproszenie na kolację, wręczanie słodyczy lub kwiatów. ​ Mężczyźni uwielbiają obsypywać bliskich bukietami (47,3 proc.), kobiety natomiast z przyjemnością je przyjmują (37 proc.) - czytamy w raporcie Providenta. - Jak wynika z danych serwisu OLX, w dobie przemyślanych inwestycji i dobrze zaplanowanych wydatków, nawet tradycyjne bukiety wolimy jednak zamienić na coś trwalszego. Wśród najpopularniejszych ogłoszeń z frazą "walentynki" pierwsze miejsce zajmuje zestaw klocków Lego, który po ułożeniu daje bukiet pięknych, czerwonych róż - mówi Paulina Musielak-Rezmer, PR Lead w OLX.

Warto pamiętać, że wbrew powszechnemu przekonaniu, panowie także chcą dostawać kwiaty – i to blisko 7 proc. z nich. Zestaw do samodzielnego złożenia może więc być świetną niespodzianką.

Na drobiazgi, prezenty i kwiaty aż ⅔ ze świętujących przeznaczy budżet maksymalnie do 200 zł. Deklaracje te mają swoje odzwierciedlenie w danych OLX-a. Wśród najczęściej wyszukiwanych na walentynki podarunków oprócz wiecznych kwiatów znalazły się świece, kwiaty materiałowe lub doniczkowe, czy drobna biżuteria.

Większe budżety z pewnością muszą wygospodarować ci, którzy na walentynki zaplanowali wyjazd. Jak pokazują dane serwisu OLX najbardziej romantycznym miastem w Polsce okazuje się być Kraków. W czołówce plasują się też Wrocław i Gdańsk. - To właśnie ogłoszenia z tych miast o apartamentach dostępnych na czas walentynek zyskują najwięcej odpowiedzi -mówi przedstawicielka OLX. - Kryterium, które zdecydowanie zwiększa zainteresowanie ofertą, to jacuzzi dostępne w obiekcie. Najpopularniejsza oferta z takim udogodnieniem zebrała ponad 2800 odpowiedzi w tygodniach poprzedzających święto zakochanych - dodaje.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.