Videobacklayer na stronie głównej OLX dostępny również w programmatic

Videobacklayer –  dotychczas sprzedawany przez Biuro Reklamy OLX jedynie  w sprzedaży bezpośredniej – jest już dostępny w modelu programmatic.

Format videobacklayer, ze względu na wyłączność reklamową, wysokie CTR na poziomie nawet 8 proc. oraz doskonałą widoczność (viewability powyżej 90%), cieszy się coraz większą popularnością wśród reklamodawców. Rosnące zainteresowanie tym formatem ze strony klientów biura reklamy OLX, którzy preferują kupować powierzchnię reklamową w modelu programmatic, skłoniło Grupę OLX do poszerzenia oferty. Dla strony kupującej videobacklayer dostępny jest teraz zarówno przez DSP Adform jak i Ad Manager 360. Dodatkowo, Adform oferuje pomoc w przygotowaniu kreacji.

 

– Ze względu na układ naszej strony głównej, praktycznie za każdym razem kreacje reklamowe musiały być przygotowywane specjalnie pod nasz serwis. Szczególnie w przypadku reklam video było to spore wyzwanie dla marketerów – mówi Halina Szydłowska, Programmatic Manager w Grupie OLX – Teraz, dzięki rozwiązaniom firmy Adform, umożliwiamy klientom stały dostęp do strony głównej w modelu programmatic. Co więcej, znacznie łatwiejsze stało się przygotowanie i emisja kolejnych kampanii z wykorzystaniem videobacklayer – dodaje Szydłowska.

 

Biuro Reklamy OLX do końca 2019 roku planuje czterokrotnie zwiększyć liczbę odsłon wyemitowanych z wykorzystaniem formatu videobacklayer.

 

Serwisy Grupy OLX docierają do ponad 15 mln polskich użytkowników Internetu. Strony OLX, Otomoto i Otodom są liderami w swoich branżach. Z punktu widzenia reklamodawców niezwykle cenne są – obok tak dużego zasięgu – własne dane serwisu o użytkownikach. Dzięki dopracowanym segmentom, każdy reklamodawca ma możliwość precyzyjnego dotarcia do atrakcyjnej, unikalnej grupy docelowej.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.