Ulubiona akcja charytatywna na OLX! Wystartowała 14. edycja Nakarm Psa

W tegorocznej odsłonie akcji użytkownicy serwisu OLX wspólnie zdecydowali się wspierać Schronisko Ciapkowo w Gdyni oraz Przytulisko Głowno. Akcja wystartowała 8 grudnia.

Na tę akcję wielu użytkowników serwisu OLX czeka cały rok. Najpierw poprzez aktywność w mediach społecznościowych wspólnie wybierają schroniska, a następnie zapełniają wirtualne miski czworonogów. I choć "Nakarm psa z OLX" od lat angażuje użytkowników serwisu on-line, to pomoc przez nich niesiona jest jak najbardziej rzeczywista.

Aby zapewnić wsparcie zwierzętom, wystarczy wejść na www.olx.pl/nakarm-psa/ wybrać zwierzaka i nacisnąć „nakarm psa”, a ten odwdzięczy się radosnym szczekaniem. W ten sposób zapełnia się symboliczną kość wirtualną karmą - resztę robi OLX. Jedna zapełniona kość to w rzeczywistości aż 20 kg prawdziwego, pełnowartościowego jedzenia dla każdego zwierzaka biorącego udział w akcji. Podopiecznych schronisk można wspierać od 8 do 17 grudnia. Następnie pracownicy OLX dostarczą do wybranych placówek tony karmy. W tym roku karma trafi do schroniska Ciapkowo w Gdyni i przytuliska w Głownie, w województwie łódzkim.

-Jesteśmy przekonani, że wzorem poprzednich, również tegoroczna edycja przyniesie wspaniałe rezultaty. "Nakarm psa" w liczbach to do tej pory ponad 1000 pełnych psich misek i ponad 100 pełnych kocich brzuszków, a także realna pomoc dla ponad 30 schronisk z całej Polski - mówi pomysłodawca akcji, Przemysław Klemczak. - To też dziesiątki adoptowanych w ramach akcji zwierzaków, których OLX ma na co dzień największą bazę.

Karma, która jeszcze przed świętami trafia do schornisk, to bezpośrednie wsparcie dla zwierzaków. Jak co roku serwis OLX zachęca również do pomagania czworonogom poprzez adopcję lub w formie wolontariatu.

Udział w akcji "Nakarm Psa z OLX" jest bezpłatny, a jedyny warunek, który trzeba spełnić, to posiadanie aktywnego konto w serwisie OLX. W tym roku wspierać zwierzaki można ze wszystkich urządzeń (telefon, laptop, komputer). Szczegóły na stronie www.olx.pl/nakarm-psa/

Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana akcja "Nakarm Psa" od lat skupia miliony internautów, którym los zwierzaków nie jest obojętny. Serwis OLX dokłada największych starań, by korzystanie z kategorii "Zwierzęta " było transparentne i zgodne z bieżącymi przepisami prawa. Od października 2021 r. dział podzielono na "psy i koty do adopcji", i "psy i koty rasowe". Zmiana w serwisie ma promować ideę adopcji zwierząt bez różnicowania ich ze względu na pochodzenie. W kategorii "do adopcji" pojawiło się dodatkowo pole do zaznaczenia oferty ze schroniska. Zwierzęta rasowe to takie, których pochodzenie dokumentuje rodowód wydany przez zarejestrowanego hodowcę. Zgodnie z regulaminem serwis wymaga przedstawienia dokumentów poświadczających przynależność hodowli do związków zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Akcja "Nakarm psa z OLX" promuje przede wszystkim adopcję. Jest też jednak okazją do zwrócenia uwagi na prawa konsumentów decydujących się kupić czworonoga.

- Jeśli kupujemy zwierzę, róbmy to odpowiedzialnie, pamiętając o kilku podstawowych zasadach – wskazuje Michael Bizuk z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kiedy cena rasowego psa czy kota jest dużo niższa w porównaniu z innymi, podobnymi ofertami, powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy. Warto też poznać organizację, w której jest zarejestrowany hodowca. Unikajmy ogłoszeń ze skróconymi lub niepełnymi nazwami. Umówmy się też na spotkanie w miejscu chowu, żeby sprawdzić, jakie warunki zapewniono zwierzęciu, a kiedy zdecydujemy się na zakup, podpiszmy umowę. Jeśli jednak natrafimy na pseudohodowlę, nie kupujmy w niej zwierząt. Natychmiast zgłośmy sprawę odpowiednim służbom – apeluje przedstawiciel TOZ.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.