Piątek 23 Grudzień 2016

Rusza kampania świąteczna OLX

Tegoroczna kampania świąteczna OLX ruszyła pod hasłem “Nietrafiony prezent to nie koniec świata”. Jak co roku, serwis namawia do wystawiania nieudanych podarunków na sprzedaż. Tym razem zrobił to w formie teledysku, a w świątecznym hicie wystąpili kultowi bohaterzy tegorocznych kampanii.

 

Marcin Sienkowski, Brand Manager OLX: Jak pokazuje badanie, w którym udział wzięło ponad 6500 naszych użytkowników Mikołaj nie zawsze trafia z prezentami. Przyznało to aż 60% ankietowanych. W rankingu najmniej pożądanych prezentów bezdyskusyjnie zwyciężają osławione skarpety. Oczywiście nie mogliśmy nie odnieść się do tego faktu w naszej najnowszej produkcji. Podkreślamy jednak, że nietrafiony prezent to nie koniec świata. Najważniejszy, co również wynika z naszej ankiety, jest czas spędzony z bliskimi i świąteczna atmosfera. A w razie gdyby Mikołaj się pomylił - zawsze można skorzystać z OLXa, sprzedać nietrafiony prezent i  za zarobione pieniądze kupić coś o czym się naprawdę marzy.

 

Praca przy świątecznych projektach dla OLX to już tradycja. Pracujemy przy nim trzeci rok z rzędu. Zawsze były to projekty super kreatywne wychodzące poza standardy. W tym roku mamy świąteczny klip, piosenkę, którą wspólnie z agencją stworzyliśmy od zera. Mam nadzieję, że stanie się świątecznym hitem! Ciekawą opcją jest też to, że teledysku występują aktorzy z wcześniejszych OLX-owych reklam. Piosenka wpada w ucho, ma w sobie wiele odwołań to znanych świątecznych piosenek i teledysków.” - mówi Marcin Dworucha, manging director F25.

 

Takiego projektu dawno, a może nigdy w Polsce nie było. Strasznie się cieszymy, że mogliśmy go wspólnie z OLX zrealizować. Zależało nam na tym, by przekazać ludziom mega prostą acz ważną rzecz: najważniejsze w Święta są chwile spędzone z bliskimi. Zróbmy co w naszej mocy, by ten czas trwał jak najdłużej. O tym właśnie opowiada nasz song. Wszystko rzecz jasna zrobiliśmy w konwencji świątecznego teledysku. Pracując nad tą kampanią, non stop oglądaliśmy klipy do Last Christmas, Do they Know it's Christmas czy We are the World. Kochamy te numery i tego klimatu chcieliśmy nieco przemycić do naszej produkcji. Czy się udało? Oceńcie sami. I ostatnia ważna rzecz: to był rok fajnych i mocno wyróżniających się kampanii marki OLX. Dlatego tworząc skład świątecznego bandu dla OLX sięgnęliśmy po bohaterów, którzy najbardziej zapadli w pamięć widzom i internautom - - mówi Tomek Łapa, dyrektor kreatywny w 23HEROES, agencji odpowiedzialnej za świąteczny pomysł dla OLX.  

 

Kampania potrwa do końca grudnia. Teledysk do utworu pod tytułem “Nietrafiony prezent to nie koniec świata” będzie można zobaczyć na kanale YouTube oraz na profilu OLX Polska w serwisie Facebook.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Multimedia

zobacz opis
odtwórz
zobacz na YouTube
Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.