Czwartek 13 Lipca 2017

Praca w sektorze remontowo-budowlanym. Gdzie jest jej najwięcej?

Dla jednych lato to czas słodkiego lenistwa, dla innych - pora wzmożonej pracy. To właśnie na letnie miesiące przypada szczyt sezonu remontowo-budowlanego. Gdzie w tym czasie na fachowców czeka najwięcej zajęć?

Przez przedstawicieli branży za najlepszy okres na prace remontowo-budowlane niezmiennie uznawane są czerwiec i sierpień. - Uzasadnieniem tego trendu są sprzyjające warunki atmosferyczne, dające realne możliwości prowadzenia konkretnych przedsięwzięć, jak choćby naprawa czy wymiana dachu, tynkowanie, brukowanie - wymienia Marta Jakacka, specjalista ds. promocji i ogłoszeń z firmy pracownicybudowlani.pl, rekrutującej pracowników na terenie całej Polski. - Branża remontowo-budowlana żyje pełnią życia wtedy, kiedy jest ciepło.

 

Zapotrzebowanie na fachowców rośnie już od kwietnia, a sezon trwa aż do września, co w praktyce oznacza pojawianie się wciąż nowych ofert pracy. Tylko w czerwcu do kategorii budowa i remonty w serwisie OLX Praca dodano 15,9 tys. ogłoszeń*, co daje aż 530 nowych ofert dziennie. Wiele z nich pracodawcy opatrują dopiskiem „od zaraz”, co sygnalizuje, że robota dosłownie pali się w rękach. Na brak zajęć do końca lata z pewnością nie będą narzekać monterzy, brukarze, dekarze, czy blacharze. Wśród ofert w kategorii „budowa i remonty” przodują też te dla elektryków czy malarzy.

 

Najwięcej pracy w sektorze remontowo-budowlanym w czerwcu czekało na fachowców w województwie mazowieckim (3186 dodanych ofert*). Drugie pod względem oferowanych miejsc pracy jest województwo śląskie (2024), a trzecie - małopolskie (1559). Na końcu listy znajdują się województwa: podkarpackie (365), opolskie (257) i podlaskie (255).

 

* Wszystkie dane pochodzą z serwisu OLX Praca.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.