Ponad 123 000 zł zebraliśmy w ramach akcji "OLX - Lecimy z pomocą"!

123 720,00 zł - czek na taką kwotę przekazaliśmy na ręce dyrektora Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. To efekt zbiórki w ramach trwającej ponad miesiąc akcji dobroczynnej "OLX – Lecimy z pomocą"!

- W upalne dni na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Dziecięcym II Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu temperatura sięga nawet 40°C. Jako OLX postanowiliśmy więc wesprzeć remont oddziału organizując akcję "OLX - Lecimy z pomocą!" i otwierając charytatywny butik przy jednym z centrów handlowych w Poznaniu - tłumaczą organizatorzy akcji.

Przez ponad 30 dni trwania akcji w życie butiku zaangażowały się dziesiątki pracowników Grupy OLX oraz samego szpitala. Sklep odwiedziły tysiące klientów z Wielkopolski i spoza jej granic. Wielu z nich skorzystało także z wydarzeń towarzyszących sprzedaży, jak np. zajęcia jogi, masaże czy instruktaże pierwszej pomocy.

Koncepcja akcji od początku bazowała na mechanizmie działania naszego serwisu. Za pomocą OLXa można sprzedać, kupić, oddać lub wymienić niemal wszystkie dobra. Na tym oparliśmy również działanie butiku, do którego każdy mógł przynieść rzeczy osobiście lub kupić i zabrać ze sobą do domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu darczyńcą w akcji "OLX - Lecimy z pomocą" zostawał każdy, kto odwiedził nasz butik: na półki trafiały podarowane przedmioty, a dochód z ich sprzedaży w całości zasilał konto akcji. Grupa OLX podwoiła cały zebrany w ten sposób dochód. Tym samym do szpitala trafiło 123 720,00 zł.

- Efekt zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje dyrektor szpitala, dr n. med. Przemysław Daroszewski. - Cieszymy się, że możemy zagospodarować te środki na poprawę warunków w naszej klinice. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup klimatyzacji oraz na remont łazienek na oddziale dziecięcym szpitala.

Jak podkreśla Kierownik Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej, prof. dr hab. n. med. Tomasz Kotwicki, dobroczynność jest wpisana w historię szpitala. Dowodem na to niech będzie fakt, że w efekcie akcji do zarządu Szpitala zgłosiła się firma Hydro Engineering, która niezbędną klimatyzację zamontuje za symboliczną złotówkę.

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.