Polska jest piękna! Rzuć wszystko i jedź do Trójmiasta

Poznajcie Gosię i Daniela, którzy otworzyli kawiarnię za budżet nie większy, niż cena ekspresu.

Gosia i Daniel to sympatyczne małżeństwo, które po dziesięciu latach pracy zawodowej, w gdyńskim Obłużu założyło Kawiarnię Familijną Milusiowo.

- Gdynia od zawsze była nam bliska. Wiedzieliśmy, że kiedy będziemy coś tworzyć, to tylko tu, w mieście z morza i marzeń - przyznają zgodnie, a Daniel dodaje: - Kiedy myśleliśmy nad nazwą, chcieliśmy, żeby w naszej kawiarni wszystkim było miło i wtedy pierwszy raz Gosia powiedziała “to niech będzie Milusiowo”.

Ona jest doświadczoną animatorką i nauczycielką, kocha pracę z dziećmi i rodzicami. On to dyplomowany cukiernik z doświadczeniem zdobywanym w czterogwiazdkowych lokalach. Łączy ich pasja do wspólnego podróżowania. I chęć do działania.

Kiedy już postanowili otworzyć kawiarnię, od dnia stworzenia biznesplanu do "parapetówki" minęło zaledwie 5 tygodni. W lokalu pracowali sami dbając o każdy szczegół: od koloru ścian, przez tapety, dekoracje, po meble i wreszcie pyszną kawę. Wszystko zrobili we dwójkę, a wyposażenie wnętrza w dużej mierze zdobyli dzięki serwisowi OLX, oszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy. - Za lodówkę zapłaciliśmy 300 zł zamiast 2000 zł, za ladę chłodniczą 800 zł, a nie 15 000 zł - liczy Daniel. - Do tego ekspres do kawy, toster, piekarnik, pralka…

Dziś, kiedy Milusiowo działa pełną parą, jego goście wychodzą z niego zadowoleni, przyznając, że jest w nim ciepło i miło. - Serce rośnie - cieszy się Gosia, która razem ze swoim mężem zaprasza wszystkich do Trójmiasta na rodzinne wakacje. I do kawiarni na dobrą kawę i ciasto.

O tym, że Polska jest piękna i warto ją odkrywać wiedzą nie tylko Gosia i Daniel. Jak wynika z badania serwisu OLX tegoroczne wakacje poza domem spędza aż 41 proc. jego użytkowników. Dla aż 58 proc. z nich to okazja do uprawiania turystyki krajowej, 14,5 proc. urlop dzieli natomiast między wyjazdy krajowe i zagraniczne.

Jakie kierunki najchętniej wybierają? Sprawdziliśmy ich preferencje. Na pierwszym miejscu znajduje się… Pomorze. Dalej podium zajmują kolejno Małopolska i Mazury. To miejscowości z tych obszarów Polski najczęściej wpisywane są w wyszukiwarkę serwisu. A jest z czego wybierać, bo na OLX czeka ponad 40 tysięcy ofert noclegowych.

Wakacje nieodłącznie wiążą się z wydatkami. Zapytaliśmy więc użytkowników serwisu, o jaką kwotę gotowi są uszczuplić zasoby swoich portfeli, by wypocząć. Najczęściej (28 proc.) deklarowali, że na tygodniowe wczasy wydadzą od 501 do 1000 zł na osobę. Do 500 zł w wakacje zamierza wydać 19 proc. ankietowanych, natomiast od 1001 do 1500 zł wyda 20 proc. Wszyscy pytani w tej kwocie zawrzeć chcą wyżywienie, rozrywki, dojazd oraz oczywiście nocleg.

Jak sprawić, by ten ostatni nie obciążał zbytnio naszego letniego budżetu? Najlepiej szukać tam, gdzie wybór jest duży i dopasowany do naszych potrzeb. Średnia cena za wynajem domku nad morzem w serwisie OLX to 250 zł za dobę, przy założeniu, że może w nim zostać zakwaterowanych od 4 do 6 osób. Podobną kwotę zapłacimy za najem apartamentu lub mieszkania. W tym przypadku zapłacimy średnio 200 zł za dobę, za nocleg dla 2-4 osób. Ceny za nocleg w hostelu zaczynają się od 20 zł (pokój wieloosobowy), za trochę więcej prywatności (pokój dwuosobowy) trzeba zapłacić ok. 60 zł.

Polska jest piękna! Zarezerwuj nocleg na OLX.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.