Oświadczenie Grupy OLX Sp. z o.o.

Oświadczenie Grupy OLX Sp. z o.o.

Zarząd Grupy OLX sp. z o.o. w imieniu swoim i pracowników zdecydowanie potępia wojnę w Ukrainie, stanowczo sprzeciwia się nieuprawnionemu atakowi Rosji na niepodległe państwo i wszelkim formom wspierania tej napaści.

Serwisy, których operatorem jest Grupa OLX Sp. z o.o. działają niezależnie od serwisu ogłoszeniowego Avito operującego w Rosji. Są to całkowicie osobne produkty, tworzone przez oddzielne zespoły pracowników i stanowiące odrębne struktury.

Zarząd Grupy OLX Sp. z o.o. nie ma uprawnień do podejmowania decyzji w imieniu spółki Prosus. Nie możemy również komentować decyzji podejmowanych przez tę spółkę. Oficjalne stanowisko spółki Prosus w sprawie jej niewycofywania się z rynku rosyjskiego znajduje się TUTAJ.

W DNA marek skupionych w ramach Grupy OLX Sp. z o.o. od zawsze wpisane są sąsiedzkość i lokalność. W duchu tych wartości od pierwszego dnia wojny ruszyliśmy na pomoc Ukrainie bez zastanowienia poświęcając swój czas, środki, udostępniając mieszkania, świadcząc transport i każde potrzebne wsparcie. 

Pracownicy serwisów działających w ramach Grupy OLX Sp. z o.o. angażują się bezpośrednio w pomoc uchodźcom, a także wspierają pracowników OLX Ukraina, a tym, którzy mogli / chcieli opuścić kraj zapewniamy schronienie, gościmy ich w swoich domach, oferujemy wsparcie finansowe, transport, 

Od pierwszego dnia wojny działania pomocowe podejmuje również serwis OLX Polska wykorzystując w tym celu swoje zasięgi i wypracowaną pozycję na rynku.

  • w OLX Praca w ramach specjalnej kategorii “Запрошуємо людей з України / zapraszamy pracowników z Ukrainy” ułatwiamy im podjęcie pracy. Obecnie mamy ponad 13 tysięcy ofert pracy dla uchodźców z Ukrainy i jest to jedna z największych baz w Polsce,

  • uruchomiliśmy dwujęzyczną kategorię  “Dla Ukrainy / Для України”, której użytkownicy mają możliwość dodawania darmowych ogłoszeń oferujących szeroko pojętą pomoc dla uchodźców z Ukrainy, 

  • Biuro Reklamy Grupy OLX udostępnia nieodpłatnie powierzchnie reklamowe wszystkich serwisów działających w Polsce w ramach grupy organizacjom pomocowym i instytucjom charytatywnym, by informacje o ich działaniach mogły dotrzeć do milionów ludzi,

  •  W ten sam sposób wykorzystujemy profile w mediach społecznościowych, 

  • jako OLX Polska i OLX Ukraina przekazaliśmy dotację w wysokości 350 tys. USD dla Ukraińskiego Czerwonego Krzyża.

Pracownicy serwisów skupionych w ramach Grupy OLX sp. z o.o. od początku jasno określili swoje jednoznaczne stanowisko sprzeciwu wobec wojny. Niezmiennie podtrzymują też wysiłki wkładane w wymienione wyżej inicjatywy.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.