OLX rusza z 13. edycją akcji, w której cała Polska karmi psiaki. Dołącz do nas i kliknij w wirtualną łapkę!

7 grudnia wystartowała 13. edycja akcji „Nakarm Psa z OLX” – kampanii, w której użytkownicy serwisu korzystając ze swoich smartfonów wyklikują dla czworonogów tony darmowej karmy.

Tegoroczne wydanie akcji kieruje swoją pomoc do schronisk w Czartkach i Sandomierzu. W tym trudnym, zimowym okresie, niesiemy wsparcie schroniskom za pośrednictwem aplikacji na telefon lub mobilnej strony OLX. Udział w akcji jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. Aby zapewnić wsparcie zwierzętom wystarczy kliknąć w baner promujący inicjatywę, wybrać podopiecznego i nacisnąć „nakarm”. W ten sposób zapełniamy symboliczną kość wirtualną karmą - resztę robi za nas OLX. Jedna zapełniona kość to aż 20 kg prawdziwego, pełnowartościowego jedzenia dla zwierzaków. Karmić psiaki możemy do 16 grudnia. Następnie pracownicy OLX dostarczą do schronisk „wyklikaną” karmę.

- Poprzednie akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie nakarmiliśmy 976 psów i 90 kotów z 29 schronisk w całej Polsce, co przekłada się na 27,5 tony przekazanej karmy. Jesteśmy pełni wiary, że dzięki naszym użytkownikom i tym razem zdołamy nakarmić wszystkie czworonogi - podsumowuje pomysłodawca i organizator „Nakarm Psa z OLX” Przemysław Klemczak.

Karmienie psiaków to bezpośrednio komunikowana w akcji forma pomocy jaką możemy zapewnić, aczkolwiek nie jedyna. Dzięki „Nakarm psa” OLX stara się uzmysławiać, że pomagać można również za sprawą adopcji czy wolontariatu.

Czartki to miejscowość w woj. łódzkim, gdzie w tamtejszym schronisku przebywa aktualnie ponad 630 psów i kotów. Aby wrócić do pełni sił, czworonogi potrzebują dużo wsparcia i opieki. Tę pomoc otrzymują m.in. od wolontariuszy, którzy doglądają milusińskich kilka razy w tygodniu, jednakże ze względu na rosnącą każdego miesiąca populację psiaków, ich liczba nie jest wystarczająca.

- Wolontariusze są bezcenni – zgodnie twierdzą opiekunowie ze schronisk. Każda para rąk chętna do pomocy jest mile widziana – wszak każdy pies czy kot, potrzebuje dużo ciepła, troski i miłości.

Z kolei w schronisku w Sandomierzu w woj. świętokrzyskim, na znalezienie nowego domu czeka blisko 70 psów.

Akcja “Nakarm Psa z OLX” trwa do 16 grudnia, a o przebiegu 13. edycji więcej informacji znajdziecie na www.olx.pl/lp/nakarm-psa lub www.facebook.com/olx.polska.

 

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.