OLX - Lecimy z pomocą! Serwis otworzył butik charytatywny

Obiekt stanął przy centrum handlowym Posnania w sercu Wielkopolski. Charytatywny butik działa pod szyldem "OLX - Lecimy z pomocą!". Od 24 sierpnia przez miesiąc trwa akcja, w ramach której zbierane są środki na wsparcie Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu. Zbiórka prowadzona jest na zakup klimatyzacji, ponieważ na oddziale panują koszmarne temperatury i mali pacjenci w gipsach muszą męczyć się w nawet 40 stopniach. 

"OLX - Lecimy z pomocą!" to przeniesienie idei samego serwisu ogłoszeniowego ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Wartością dodaną jest tu misja charytatywna na rzecz lokalnej placówki medycznej. Serce serwisu bije bowiem w Poznaniu i to tu OLX postanowił przy wsparciu wielkodusznych Wielkopolan przeprowadzić pierwszą taką akcję dobroczynną.

OLX prowadzi zbiórkę na kilka sposobów. Wystawia w butiku rzeczy przyniesione przez darczyńców, a kwotę podwaja. Na miejscu można też kupić kubek-cegiełkę, lub wrzucić pieniądze do puszki. Ten dochód także zostanie podwojony. Na wszystkich, którzy zdecydują się oddać lub kupić przedmiot czeka kubek gorącej, świeżej kawy. Jest też też ścianka, na tle której można zrobić sobie zdjęcie z logo akcji.

- Serwis ogłoszeniowy OLX ułatwia ludziom życie na co dzień poprzez łączenie kupujących i sprzedających. Wynosząc jego ideę poza świat online chcemy pokazać, że pomaganie wcale nie musi być trudne i czasochłonne - tłumaczy Paulina Rezmer, rzecznik portalu. - Wszystkich, którzy wierzą w ideę dzielenia się i dawania przedmiotom drugiego życia zapraszamy do naszego butiku z przedmiotami, po przedmioty, a także na pyszną kawę. 

W każdy weekend zaplanowano dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in zajęcia jogi, czy rodzinne pikniki. Wśród artykułów do kupienia są książki, gry, zabawki, a także odzież czy małe AGD. Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż można też znaleźć w serwisie.

Butik "OLX - Lecimy z pomocą" będzie działał do 29 września w godzinach od 10 do 20, w każdy dzień z wyjątkiem niedziel niehandlowych. 

Szczegóły w wydarzeniu.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.