OLX i Malcolm XD ożywiają legendę polskiego internetu

Premiera w internetach 7 kwietnia o 5:30.

OLX - nie od dziś znany z kreatywnej komunikacji marketingowej - postanowił zdmuchnąć kurz z wędki najsłynniejszego fanatyka nad Wisłą, Andrzeja Gałeckiego.

- Legendarna pasta zaczynająca się od słów "Mój stary to fanatyk wędkarstwa" doczekała się już ekranizacji. My postanowiliśmy pójść o krok dalej i dać jej serial - mówi Marcin Sienkowski, head of marketing w OLX. - Jak zawsze w komunikacji naszej marki chcieliśmy, by była ona przyjemna dla odbiorcy i nie była typową reklamą sprzedażową. Jestem pewien, że i tym razem stworzyliśmy coś, co da ludziom sporo przyjemności z oglądania.

Dlaczego powstał "Fanatyk. Historia prawdziwa"- zapytacie? Ano dlatego, by w ciekawy i zabawny sposób opowiedzieć o  nowej opcji na OLXie - o wypożyczalni. Można przecież mieć na własność kampera, namiot na plenerowe imprezy, busa na podjeździe oraz glebogryzarkę... ale po co, skoro teraz równie dobrze można je wypożyczyć na OLXie?

Historia opowiada i tłumaczy to wszystko w czterech ciekawych, zabawnych i z kunsztem nagranych odcinkach. Za scenariusz odpowiadają sam autor oryginału, tajemniczy Malcolm XD oraz reżyser i scenarzysta "Fanatyka" Michał Tylka. Obsada jest doborowa, a dialogi na miarę legendy.

Koncept kreatywny powstał w głowach agencji 23Heroes. Całość wyprodukował dom produkcyjny F25, a w fotelu reżyserskim zasiadł, podobnie jak w przypadku "Fanatyka", Michał Tylka.

Produkcja jest spójna z oryginałem również pod względem obsady. W obsadzie pojawili się najważniejszy aktorzy z Fanatyka. Mamy więc Piotra Cyrwusa (Andrzej Gałecki), Annę Radwan (Wioletta Gałecka), Mikołaja Kubackiego (Kuba Gałecki) czy też Dariusza Kowalskiego (szef koła wędkarskiego). Na ekranie pojawią się także Sandra Herbich (Marzenka) i Marek Stryszowski. Całość zrealizowano w formie odcinkowego mokumentu przedstawiającego losy rodziny Gałeckich jakiś czas po wydarzeniach z filmu "Fanatyk".

- Można robić reklamę, a można też robić takie rzeczy jak "Fanatyk. Historia Prawdziwa". To bardzo ciekawy projekt z pogranicza filmu, reklamy, branded contentu. Ważne jest to, że jest to przede wszystkim rozrywka dla widzów i nie jest to postrzegana jak reklama. Myślę, że nie tylko fani "Fanatyka" będą mogli z przyjemnością obejrzeć tę krótką serię, w której każdy film w swojej głównej części składa się z długiego mastershota, czyli jednego ujęcie bez cięć. Dokumentalna forma reportażu podbija wiarygodność filmu i na tym właśnie budowany jest komizm - mówi Marcin Dworucha, managing director w F25 Production House.

 - Jest tu wszystko, co kocham w projektach video: świetny pomysł, humor, filmowa realizacja i genialne wręcz aktorstwo w wykonaniu najlepszych polskich aktorów.  Dla takich projektów można zarywać nocki i z przyjemnością ogarniać robotę kreatywnego - przyznaje Tomasz Łapa z 23Heroes, agencji odpowiedzialnej za koncept kreatywny przedsięwzięcia.

- Mieliśmy świadomość, że „Fanatyk”, całkowicie odmienił losy państwa Gałeckich – zwykłej, polskiej rodziny, borykającej się z problemami dnia powszedniego, jak reperkusje prawne za szkalowanie szefa lokalnego koła wędkarskiego. Po trzech latach od premiery postanowiliśmy wrócić do nich z kamerą, aby sprawdzić, jak sława i fortuna wpłynęła na ich życie – mówi Malcolm XD, jeden z autorów dzieła.

- Świetnie było znów spotkać się z Gałeckimi na planie, tym razem filmu dokumentalnego,  zjeść z nimi rybę, posłuchać o najlepszych technikach łowienia okoni, wreszcie wziąć udział w długo wyczekiwanym zarybianiu - dodaje reżyser i scenarzysta Michał Tylka.

OLX jest król internetu jak szczupak jest król wód. Argumentów dowodzących tej tezy szukajcie od 7 kwietnia na kanałach social mediowych marki i u Malcolma XD.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.