Poniedziałek 29 Maja 2017

Drewniany Lennon, zabytkowa sieczkarnia i trolle. Osobliwe dekoracje ogrodowe

Wśród najczęściej poszukiwanych przedmiotów w kategorii Dom i ogród dominują sprzęty do utrzymania trawnika. Największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe i traktorki ogrodowe. Ale wypielęgnowany i równo przycięty trawnik to nie wszystko. Serwis OLX postanowił zajrzeć do ogrodów użytkowników i przekonać się, w otoczeniu jakich przedmiotów najchętniej wypoczywają. Znalazło się sporo unikatów, rękodzieła, a nawet zabytki!

DLA FANÓW FANTASTYKI I STWORZEŃ MAGICZNYCH
Dla wielu ogrodników to absolutny must have. Mody i trendy przemijają, a one królują w ogrodach od zawsze i na zawsze. Kryją się pod krzaczkiem albo wesoło machają do przechodniów zza płotu. Krasnale, bo o nich mowa, w kategorii Dom i ogród na OLX rządzą niepodzielnie. Jak przystało na stworzenia magiczne występują we wszystkich odmianach, jakie można sobie wyobrazić. Są więc ceramiczne i betonowe, kolorowe i monochromatyczne. Absolutnym hitem tego sezonu mogą jednak okazać się te świecące, które można mieć już za niecałe 15 zł. 

Krasnal 1
Krasnal 2

Jeśli - choć trudno nam to sobie wyobrazić - akurat nie jesteście fanami krasnali, ale znajdziecie w swoim ogrodzie miejsce dla innych przedstawicieli świata fantastyki, koniecznie weźcie pod uwagę  trolle. Według skandynawskich wierzeń to stworzenia brzydkie, złośliwe i chętnie wyrządzające szkody w gospodarstwie domowym. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy zainwestować 100 zł, a następnie wystawić je na słońce, by na zawsze zmieniły się w kamień! I przy okazji stanowiły oryginalną ozdobę.

Troll

DLA... KAŻDEGO POLAKA!
Mówi się, że grzybobranie to jedna z niewielu rzeczy, która nie dzieli, a łączy wszystkich Polaków. Rzeczywiście trudno wyobrazić sobie spór wokół relaksującego spaceru w kaloszach, z koszykiem i scyzorykiem. Do jesieni, czyli ulubionej pory roku wszystkich grzybiarzy jednak jeszcze daleko. Na szczęście tęskniącym za widokiem brązowych łebków i białych nóżek na pomoc przychodzą internauci. Jeśli każdego dnia w swoim ogrodzie chcecie oglądać borowiki, kozaki, podgrzybki, a nawet muchomory, mamy coś dla was!

Grzyby

DLA FANÓW STYLU FOLK I RETRO
Marzycie o wiejskim ogrodzie w stylu retro? Mamy dla was propozycje, obok których trudno przejść obojętnie. Charakterystyczną cechą takiego zakątka jest bujna, niekontrolowana roślinność, w której łatwo ukryć skarby. Np. drewniane ozdobne koło lub zabytkowa sieczkarnia. Uroku doda drewniana figura anioła... albo - dla chcących zachować oryginalność - postać do złudzenia przypominająca Johna Lennona! Przydać się też może studnia, której wcale nie musicie kopać. Wystarczy postawić ozdobną, służącą za oryginalny kwietnik. Nad porządkiem może czuwać kret-ogrodnik, w atrakcyjnej cenie 130 zł.

"Lennon" 
Kret Ogrodnik

PRAWIE JAK W RZYMIE
A może bardziej od przaśnego stylu przekonuje was barokowo-klasycystyczny eklektyzm? Nie musicie już wyjeżdżać do Włoch, by podziwiać piękne kształty, rzeźbę i urocze, pucołowate aniołki. Wszystko to możecie zainstalować w swoim ogrodzie. Wybór jest naprawdę szeroki, ale naszą szczególną uwagę przykuwają inspiracje klasyką, np. posąg Adama do złudzenia przypominający... rzeźbę Dawida. Jej widokiem można się napawać wydawszy niecałe 400 zł. Czy Michał Anioł byłby dumny? Oceńcie sami! 

Rzeźba Adam 
 
DLA KOCIARZY
Jeśli do tej pory byliście przekonani, że urocze kociaki zdominowały przede wszystkim internet, to czas najwyższy zweryfikować ten pogląd! Równie dobrze, co w roli bohaterów memów i galerii zdjęć, czują się w przydomowych ogródkach, na płotach i ścieżkach. I wcale nie mamy tu na myśli sympatycznych dachowców, a ich artystyczne podobizny oferowane przez użytkowników OLX. To często unikatowe i niepowtarzalne rękodzieła. „Futrzaste” czworonogi chętnie popilnują waszych obejść, rozgoszczą się na tarasach albo w letnie popołudnia będą wygrzewać się na słońcu. Wystarczy wysupłać z portfela 150 zł, zaprosić koty do ogrodu i znaleźć im wygodne miejsce, a będą cieszyć oko przez cały rok!

Kot 1
Kot 2

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.