Nowe biuro Grupy OLX

W połowie czerwca grupa OLX przeniosła się do biurowca Maraton przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Obecnie biura serwisów OLX, Otomoto i Otodom zajmują dwa piętra. Tyle potrzeba, by pomieścić ok. 300 pracowników zajmujących się  m.in. programowaniem, analityką, marketingiem czy obsługą użytkowników.  

Siedziba biura w Maratonie to ok. 4,7 tys. m kw. powierzchni. Architekt Bartosz Trzop z biura Trzop Architekci, które odpowiada za wnętrza biur Grupy OLX wylicza, że to 16 metrów kw. na pracownika, przy czym przyjęty standard to 10 metrów. Każda osoba zatrudniona w Grupie OLX może więc w dowolnym momencie wstać od biurka i przenieść swój warsztat pracy do jednej z licznych sal konferencjyjnych, telekonferencyjnych, czy miejsc cichej pracy. Do dyspozycji pracowników są również przestronne kuchnie, tarasy i strefy relaksu.

Więcej o OLX.pl

OLX to największa w Polsce platforma z ogłoszeniami lokalnymi, odwiedzana przez 12 milionów użytkowników miesięcznie. Już 70 procent ruchu w serwisie to odwiedziny osób korzystających z aplikacji lub mobilnej wersji strony. Skąd nazwa OLX? To skrót od „online exchange”. W 2014 roku serwis zmienił nazwę „Tablica.pl” właśnie na te trzy litery. A to wszystko dlatego, że należy do wielkiej, globalnej rodziny serwisów ogłoszeniowych Naspersa. Każdego dnia użytkownicy dodają średnio 131 tysięcy nowych ogłoszeń w kategoriach Praca, Dom i Ogród, Motoryzacja, Nieruchomości, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. W sierpniu 2017 roku serwis odwiedziło 12 720 480 realnych użytkowników, którzy wygenerowali 936 901 553 odsłon (PBI/Gemius).

OLX.pl