Wtorek 21 Lutego 2017

Nowa usługa na OLX - dla poszukujących pracowników na Ukrainie

Polscy pracodawcy mogą poszukiwać kandydatów bezpośrednio na OLX.ua - ukraińskiej wersji najpopularniejszego serwisu ogłoszeniowego. Od 20 lutego ogłoszenia zamieszczane w kategorii Praca na OLX.pl mogą być również wyświetlane za wschodnią granicą.

 

Polacy chętnie zatrudniają pracowitych sąsiadów ze wschodu. Według różnych szacunków w ubiegłym roku pracowało u nas blisko milion obywateli Ukrainy. Istotnie przekłada się to na najniższą stopę bezrobocia w Polsce od 25 lat –  8,2% wg GUS w październiku 2016 roku. Liczba ukraińskich pracowników rośnie dynamicznie. W 2010 roku stanowili oni 35 proc. spośród pracowników zza granicy, którzy otrzymali odpowiednie zezwolenia. W 2016 roku było to już 60 proc. Szczególnie poszukiwani są kandydaci do pracy na budowie i przy remontach, oraz w gastronomii i produkcji. Niektórzy pracodawcy przy rekrutacji pracowników z Ukrainy korzystają z płatnej pomocy wyspecjalizowanych agencji. Jest jednak prostszy (i tańszy) sposób.

 

“Jako część międzynarodowej grupy serwisów OLX możemy zaproponować naszym klientom wystawianie ogłoszeń o pracę poza granicami Polski” mówi Marcin Dakowski z OLX Praca. “Od 20 lutego klienci korzystający z pakietu premium mogą bezpłatnie eksportować swoje ogłoszenia rekrutacyjne w aż 15 podkategoriach, takich jak: Hostessa, Magazynier, Obsługa/Call Center, Zdrowie i opieka, Budowa/remonty, Hotelarstwo, Fryzjer/kosmetyczka, Kasjer/ekspedient, Produkcja, Ochrona, Sprzątanie, Gastronomia, Kierowca, Mechanik/blacharz czy też Wykładanie towaru.”

 

Więcej informacji o eksporcie ogłoszeń na OLX.ua dostępne jest pod adresem http://blog.olx.pl/2017/02/eksportuj-swoje-ogoszenia-na-ukraine.html

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.