Nakarm Psa z OLX po raz 16. Polacy kochają pomagać zwierzakom!

6 grudnia wystartowała 16. edycja ulubionej akcji użytkowników serwisu OLX. Zwierzaki czekają na karmę i nowy, kochający dom.

- To wyścig, w którym nie ma przegranych. W miejsce każdej napełnionej wirtualnej kości pojawia się następna. A te użytkownicy OLX zapełniają naprawdę ekspresowo! Na akcję Nakarm Psa czekają cały rok - mówi Marta Wojciechowska z OLX.

Z badań Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że w prawie co 5. gospodarstwie domowym mieszka jakiś pupil, najczęściej pies, kot lub ptak. Aż 43 proc. internautów rozważa w najbliższej przyszłości posiadanie (zakup lub adopcję) zwierzaka, a 17 proc. deklaruje, że było opiekunami jakiegoś zwierzęcia.

W tej edycji w ramach akcji Nakarm Psa z OLX serwis wspiera schroniska w Zawierciu i w Augustowie. Placówki wybrali użytkownicy platformy poprzez głosowanie w mediach społecznościowych. W pierwszej na dwunożnych przyjaciół rocznie czeka średnio około 700 czworonogów. Druga w dobre i kochające ręce odda ponad 400 zwierzaków.

  • Ogromnie się cieszymy, że w tym roku udało nam się wziąć udział w Nakarm Psa z OLX. Jest to dla nas ogromne wsparcie, szczególnie w najtrudniejszym okresie zimowym. W tym momencie mamy pod opiekę 130 psiaków i 30 kotów, więc karma bardzo się przyda! Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos - mówi Patrycja Rubin ze schroniska w Zawierciu.

Wśród zwierząt biorących udział w akcji jest między innymi trzyletnia Gwiazda, piękna, duża, biało-ruda suczka, która nie trafiła wcześniej na dobrego opiekuna. Jak czytamy na stronie schroniska "To niesamowicie zgrabna dziewczyna. Powinna dumnie i z gracją prezentować swoje wdzięki i walory, a ona kuli się w sobie, próbuje stać się niewidzialnym psem". A przecież w świętach chodzi o to, żeby dostrzec Gwiazdkę!

Reguły akcji są proste. Wystarczy wejść na stronę nakarmpsa.olx.pl, wybrać wirtualnego podopiecznego i raz dziennie kliknąć w obrazek kości. Każdą "wyklikaną" kostkę serwis OLX zamienia na 20 kg karmy, którą jeszcze przed świętami dostarcza do schronisk. Udział w akcji jest nieodpłatny. Równolegle akcji towarzyszy zbiórka środków finansowych na stronie www.ratujemyzwierzaki.pl/nakarmpsa2023

W akcji Nakarm Psa z OLX nie chodzi tylko o dostarczenie posiłków. Jak co roku serwis zachęca też do odpowiedzialnej i przemyślanej adopcji. Listopad i grudzień to czas, w którym nie zapominamy o pupilach, a najpopularniejszą "świąteczną kategorią" jest Karma i przysmaki. Jak pokazują statystyki serwisu OLX, w kategorii Zwierzęta udzielanych jest ponad pół miliona odpowiedzi w miesiącu. ​ Odpowiedzi na ogłoszenia przesyłane w listopadzie i w grudniu stanowią aż 30 proc. odpowiedzi z całego roku.

Cztery łapy czekające na wsparcie oraz regulamin akcji znajdziecie na nakarmpsa.olx.pl

 

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.