"Na zawsze, czy na chwilę?" Najnowszy raport OLX o podejściu Polaków do wypożyczania

 

Miniony rok upłynął pod znakiem inflacji oraz podwyżek cen wielu produktów i usług, a to zmotywowało wielu konsumentów do rewizji niektórych wydatków i poszukiwania oszczędności. Polacy zaczęli zwracać się w stronę usługi, która jest z nami od dawna — czyli do wypożyczania. To rozwiązanie, które poza czynnikami ekonomicznymi, ma także uzasadnienie praktyczne i społeczne. O tym, czy jest to chwilowa moda, czy długotrwały trend przeczytać można w najnowszym raporcie OLX, opracowanym na podstawie badania opinii społecznej. 

Raport_Na zawsze czy na chwilę.pdf

PDF - 17 Mb

„Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu” to kompleksowa publikacja, której podstawą są wyniki badania zrealizowanego przez agencję badawczą Danae na zlecenie OLX. Dane ilustrujące opinie oraz deklaracje Polaków, przedstawione zostały z trzech perspektyw: ekonomicznej, socjologicznej i ekologicznej oraz szczegółowo przeanalizowane przez ekspertów. Całość opracowania daje odpowiedź na to, jak wypożyczanie może przełożyć się na korzyści finansowe, jakie pozafinansowe aspekty skłaniają konsumentów do wypożyczania oraz w jaki sposób wypożyczanie wpływa na środowisko naturalne. 

Autorami komentarzy eksperckich są dr Wojciech Świder, ekspert ds. finansowych i ekonomicznych oraz dr Agata Romaniuk, socjolożka, pisarka i reporterka. 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu”!

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.