MOPS z Łodzi będzie szukał rodziców zastępczych na OLXie

Zawodowe rodzicielstwo zastępcze to ciężka i odpowiedzialna praca. Właśnie do takiej pracy MOPS w Łodzi będzie rekrutował za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego OLX.

Współpraca jest pokłosiem działań, jakie łódzki MOPS podjął na początku tego roku przy okazji kampanii społecznej "Rodzina jest dla dzieci".

- Uruchamiając kampanię wykorzystaliśmy serwis OLX jako kanał komunikacji i  narzędzie rekrutacji rodziców zastępczych. Bycie zawodowym rodzicem zastępczym to ciężka i odpowiedzialna praca i to właśnie w tej kategorii pojawiły się ogłoszenia - tłumaczy Agnieszka Nowicka z MOPS w Łodzi. - Dzięki nawiązaniu współpracy z serwisiem będziemy dodawać ogłoszenia o tej szczególnej rekrutacji przez najbliższe pół roku.

 

Celem kampanii jest promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz wspieranie już istniejących rodzin zastępczych. Zadaniem takich rodzin jest opieka nad dziećmi, które w danym momencie nie mogą mieszkać w domu z własną rodziną. Rodzice zastępczy zajmują się dziećmi czasowo, do momentu ich powrotu do rodziców biologicznych lub dalszych krewnych, albo do czasu usamodzielnienia. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie.

Kampanię wspierają m.in. Piotr Fronczewski, Marcin Gortat, Tomasz Kot, Urszula Dudziak, Agnieszka Holland, Anna Maria Wesołowska, Adam Kszczot, Dorota Stalińska, Henryka Bochniarz i Magdalena Boczarska.

Serwis OLX również postanowił wesprzeć inicjatywę poszukiwania zawodowych rodziców zastępczych i umożliwić nieodpłatne dodawanie ogłoszeń o wyjątkowej i szczególnie wymagającej pracy.

- Jesteśmy zaskoczeni tym, w jakim celu wykorzystano nasz serwis. Kategorię Praca na OLXie dziennie przegląda 300 tys. użytkowników. Cieszymy się, że również taki podmiot jak ośrodek pomocy społecznej dostrzegł potencjał w ogłoszeniach o pracę i że za pośrednictwem naszego produktu chce zmieniać rzeczywistości swoich podopiecznych. Bardzo kibicujemy tym działaniom - mówi Paulina Rezmer z OLXa.

Do tej pory ofertę pracy obejrzało tysiące osób, a do Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej łódzkiego MOPSu zgłosiły się mailowo i telefonicznie dziesiątki kandydatów. Obszarem poszukiwań jest wyłącznie Łódź. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje także rodziców zastępczych niezawodowych, rodzin zawodowych specjalistycznych oraz osób gotowych prowadzić pogotowie rodzinne i rodzinny dom dziecka.

Więcej o kampanii na stronie rodzinajestdladzieci.pl

OLX to najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy w Polsce. Już ponad 70 proc. użytkowników korzysta z niego za pośrednictwem telefonu, wybierając aplikację lub wersję mobilną. Ogłoszenia są zamieszczane w takich kategoriach jak: Praca, Dom i Ogród, Nieruchomości, Elektronika. Z kategorii Praca dziennie korzysta tys. użytkowników, którzy mogą wybierać z xxxx ofert dodawanych każdego miesiąca.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.