Maseczki i środki ochrony osobistej wracają na OLX

Na OLXie znów pojawią się ogłoszenia dotyczące sprzedaży maseczek, żeli i płynów do dezynfekcji oraz rękawic ochronnych. Serwis uruchomi specjalną kategorię ze środkami ochrony osobistej.

W czwartek, 16. kwietnia wejdzie w życie przepis nakazujący obowiązkowe zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych. Nadal obowiązuje też przepis nakładający na nas konieczność robienia zakupów w jednorazowych rękawiczkach ochronnych. Wszystko to w celu zminimalizowania ryzyka przenoszenia się wirusa COVID 19.

W związku z nałożeniem nowych obostrzeń, z dniem 10 kwietnia 2020 roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uchylił decyzję z dnia 12 marca 2020 roku o zakazie wystawiania na platformie OLX ogłoszeń dot. sprzedaży towarów służących do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem takich jak maseczki, żele i płyny do dezynfekcji oraz rękawice ochronne. Decyzją premiera uchylony zostaje także zakaz umieszczania na platformie nowych ogłoszeń dot. wyżej wymienionych przedmiotów. 

- Wychodząc naprzeciw nowym zaleceniom polskiego rządu, a także w trosce o naszych użytkowników, tuż po ogłoszeniu nowych obostrzeń wystąpiliśmy z wnioskiem o uchylenie decyzji premiera o zakazie umieszczania ogłoszeń, których przedmiotem są środki ochrony osobistej - wyjaśnia Michał Malewski, general manager serwisu OLX.

Żeby ułatwić użytkownikom poszukiwanie środków ochrony osobistej, w serwisie powstanie specjalna kategoria, w której znajdą się tylko ogłoszenia dotyczące tych przedmiotów.

Decyzję z dnia 12 marca 2020 roku uchylono w związku z kierowanymi, zaraz po ogłoszeniu nowych przepisów, przez Grupę OLX Sp. z o.o. wnioskami oraz w związku z podejmowanymi na obecnym etapie działaniami o charakterze ogólnokrajowym, mającymi na celu zapewnienie dostępu do wyrobów medycznych oraz środków ochrony osobistej.

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.