Ile można w wakacje za 500 zł?

Sezon wakacyjny w pełni, a w kurortach i miejscowościach wczasowych nie brakuje okazji do wydawania pieniędzy. Sprawdziliśmy, na co polska rodzina na wakacjach może wydać bonusowe "500 plus". 

Za tę kwotę można mieć… aż 20 noclegów na kwaterze nad morzem. W serwisie OLX jest dostępnych ponad 60 tys. ofert, z których można wybierać. Za tę samą cenę można też wynająć luksusowy apartament pod Giewontem. Niestety 5 baknotów z wizerunkiem Jagiełły wystarczy średnio na ¾ noclegu.

Skoro już o wakacjach u stóp śpiącego rycerza mowa, to 500 zł pokryje spokojnie rachunek za 125 oscypków z żurawiną. Są jednak tacy, którzy wolą opychać się goframi. Mogą więc bonus wydać na aż 50 wafli z bitą śmietaną i owocami. Mmmm! Pycha!

Niestety nadal nie wiadomo, ile rybki z frytkami można mieć za pięć stówek, bo sposób obliczania ostatecznej ceny za ten wakacyjny rarytas pozostaje słodką tajemnicą szefów kuchni nadbałtyckich barów szybkiej obsługi.

Szalenie modne w tym sezonie są dmuchane akcesoria do pływania. Za 500 zł można mieć np. 8 wielkich dmuchanych jednorożców. Czas można też spędzić bardziej aktywnie np. pływając solo we Władysławowie na dmuchanym bananie i to aż przez 450 minut.

W nadmorskim krajobrazie nieodzowny jest oczywiście parawan, dlatego obliczyliśmy też, ile jego metrów można sobie zafundować za pół tysiąca. Wystarczy spokojnie na 90 metrów, co oznacza, że na plaży w Mielnie możemy nim obstawić niezły metrażyk.

Dla tych, którzy nie chcą ulegać tekstylno-architektonicznym trendom, pozostaje "gooootowana kukurydzaaaa!". Za 500 pln kupić około 66 kolb.

Niezależnie od tego, czy urlop spędzamy nad morzem, czy w górach, wakacyjnym "guilty pleasure" często bywa wykonany na straganie tatuaż z henny. W zależności od rozmiaru i wykonania, 500 złotych wydamy na od 5 do 50 tatuaży z henny.

Zwolennikom turystyki miejskiej polecamy zaopatrzenie się w tym budżecie w 100 magnesów na lodówkę, np. ze smokiem wawelskim na lodówkę. Albo z syrenką.

Tym, którzy na wakacje wybierają się z dziećmi polecamy w tej kwocie jeszcze jedno rozwiązanie. Za 500 zł można kupić 25 godzin spokoju, oddając dziecko opiekunce. Albo oddać się totalnemu szaleństwu i zafundować sobie i pociesze aż 250 hałaśliwych rundek w cymbergaja.

OLX_500.pdf

PDF - 80 Kb

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.