Ile atrakcji za ekstra 500?

W piątek 19 czerwca Sejm uchwalił ustawę o bonie 500 plus na wakacje dla każdego dziecka. Jednorazowe świadczenie, z którego będzie można skorzystać już podczas tegorocznego urlopu oznacza, że w naszych portfelach zostanie do rozporządzenia dodatkowe 500 zł. Podpowiadamy jak możecie wykorzystać ekstra środki.

Z badań przeprowadzonych przez serwis OLX wiemy, że większość planujących urlop spędzi go nad polskim morzem. Nie sposób zliczyć atrakcji oferowanych przez północ naszego kraju. Za sprawą banknotu z podobizną Jana III Sobieskiego przejedziemy elektryczną hulajnogą, uwaga - z Kołobrzegu na Hel! 5 stówek wystarczy na prawie 17h jazdy, także śmiało możemy przemierzyć większą część polskiej linii brzegowej. 

Taka trasa to niemałe wyzwanie dla organizmu. Niestety wciąż nie wiadomo, ile pieniędzy musimy przygotować, żeby zjeść dorsza z frytkami, dlatego skupmy się na stacjach energetycznych w postaci goootowanej kukurydzy - starczy nam na ok. 60 kolb - lub gofrów - w opcji “na bogato” zjemy ich ok. 36.

Dotarliśmy na Hel, podjedliśmy - czas na relaks. 500 zł wystarczy na wypożyczenie 2 leżaków na ponad pół dnia i równoczesne ogrodzenie się... 45 m parawanu.

Nie byłoby bonu, gdyby nie dzieci, a jak dzieci to zabawa! 500 plnów pozwoli nam na 250 potyczek w cymbergaja lub 250 prób wylosowania maskotki z automatu. Kto nie wierzy w szczęście, a mimo wszystko liczy na odrobinę spokoju, może kupić dziecku 50 balonów z ulubionym bohaterem z bajki. Może też zostawić pociechę na 100 godzin w wypasionym, unoszącym się w górę i dół, świecącym wozie strażackim. 

Czym byłoby morze, gdyby nie dryfujące po jego tafli statki? Niezapomniane 12,5 godziny rejsu z kapitanem Hakiem można mieć za jedyne 500 zł.

Na spragnionych prędkości czekają skutery wodne. Tu, za omawianą kwotę poszalejemy przez 1-1,5h, ale za to w dwie osoby. 

Nie zapominajcie, że po takich atrakcjach warto wrócić do bezpiecznego lokum. W serwisie OLX można wybierać spośród 39 tys. ogłoszeń noclegowych, a za 500 zł nawet do 10 dni na prywatnej kwaterze! 

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.