Grupa OLX przejmuje większość udziału w Kiwi Jobs

Grupa OLX wzmacnia swoją ofertę produktową w kategorii Praca poprzez przejęcie większościowego udziału w Kiwi Jobs od Grupy Absolvent.

Kiwi Jobs to darmowa aplikacja do szukania pracy, która koncentruje się na segmencie pracowników blue collar.

Od początku zespół Kiwi Jobs obrał sobie za cel usprawnienie procesu rekrutacji i poszukiwania pracy. Kiwi Jobs rozwiązuje problemy poszukujących pracy w segmencie blue collar takie jak np. brak podstawowych informacji w ogłoszeniu (typ umowy, wynagrodzenie, szczegółowa lokalizacja) czy brak informacji zwrotnej oraz problemy pracodawców takie jak np. duża ilość niedopasowanych aplikacji czy fakt, że 70-80 proc. kandydatów nie pojawia się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Kiwi Jobs kładzie duży nacisk na lokalność ofert pracy (sprawdzone oferty w bliskiej okolicy), transparentność (jawność wynagrodzenia czy typu umowy) i szybkość procesu rekrutacji (gwarantowana odpowiedź od pracodawcy w ciągu 48 godzin).

Obecnie Kiwi Jobs działa wyłącznie w Warszawie, ale już niedługo pojawi się kolejnych dużych miastach Polski, w pierwszej kolejności we Wrocławiu i Krakowie.

- Bezrobocie w Polsce wynosi dziś 5,9 proc., jest najniższe od 1989 roku. Rynek pracy rośnie bardzo dynamicznie, zmieniają się też potrzeby pracowników, którzy stawiają na transparentność procesu rekrutacyjnego i czas, w jakim się od odbywa. Z drugiej strony aż 60 proc. firm boryka się z problemem zatrudniania pracowników. Grupa OLX widzi ogromny potencjał tego rynku, a inwestycja w Kiwi Jobs wpisuje się w naszą długofalową wizję budowania ekosystemu produktów, które odpowiadają na różne potrzeby rekrutacyjne naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że połączenie sił pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję na rynku poszukiwania pracy i pomoże w dotarciu do nowej grupy użytkowników - mówi Marcin Urbańczyk, General Manager Grupy OLX w Polsce.

- Zespół Kiwi Jobs bardzo dobrze identyfikuje potrzeby rynku i w sprawny sposób wdraża rozwiązania w produkcie, który jest bardzo dobrze oceniany zarówno przez poszukujących pracy jak i pracodawców. Od pierwszej rozmowy z Katarzyną Godlewską, założycielką Kiwi Jobs, spodobał nam się cel, który obrała, czyli usprawnienie procesu rekrutacji i poszukiwania pracy na rynku blue collar. Wierzę, że wspierając już bardzo silny kompetencyjnie i zgrany zespół Kiwi Jobs doświadczeniem i zasobami Grupy OLX, pomożemy mu mocno przyspieszyć realizację tej wizji - dodaje Urbańczyk.

- Zdecydowaliśmy się na Grupę OLX jako inwestora strategicznego, bo mamy przekonanie, że zyskujemy partnera, który wierzy i będzie wspierał nas w realizacji naszej wizji. Równocześnie jednak pozwoli nam działać dalej niezależnie, zachowując nasz charakter oraz szybkość i elastyczność działania - tłumaczy Katarzyna Godlewska założycielka i CEO Kiwi Jobs. - Przygotowując się do transakcji mieliśmy okazję poznać bliżej zespół i kulturę firmy, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że Grupa OLX jest najlepszym wyborem, a za jej sukcesem, podobnie jak sukcesem Kiwi Jobs, stoi świetny zespół, a dodatkowo wieloletnie doświadczenie - dodaje Godlewska.

________

Grupa OLX Sp. z o.o. jest operatorem serwisów ogłoszeniowych OLX, Otomoto, Otodom i Fixly. Docierają one do ponad 15 mln użytkowników internetu. Serwis ogłoszeniowy pod marką OLX działa w Polsce od 14 kwietnia 2014 roku. W kategorii Praca dziennie szuka w nim zatrudnienia 300 tys. unikalnych użytkowników (dane PBI Gemius za kwiecień 2019).

 

Kiwi Jobs powstało w ramach Grupy Absolvent, w której skład wchodzą takie marki jak Absolvent.pl, Absolvent Talent Days czy Absolvent Consulting. Jesienią 2017 w Grupę Absolvent zainwestował Nomad Management GmbH, którego głównym udziałowcem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy.

 

- Zainwestowaliśmy jeszcze w momencie, kiedy produkt nie był dostępny dla użytkowników czy klientów. Przekonało nas do tego wieloletnie doświadczenie, wcześniejsze sukcesy i pasja Katarzyny Godlewskiej i Dominika Wieganda, którzy zbudowali Grupę Absolvent i opracowali wizję rozwoju Kiwi Jobs - mówi Prezes Zarządu Nomad Management GmbH. - Po sprzedaży naszych udziałów w Kiwi Jobs Grupie OLX skoncentrujemy się na wspieraniu rozwoju pozostałych marek Grupy Absolvent.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.