Gdzie w ferie, jeśli nie na narty?

Ferie zimowe rozpoczęte! Pięć polskich województw już szaleje na stokach ładując energię na następny semestr, pozostali planują jak najefektywniej spędzić nadchodzący czas wolny. 

Jak wynika z danych serwisu OLX, najwięcej poszukiwanych obiektów noclegowych na spędzenie ferii zimowych jest w miejscowościach górskich tj. Zakopanem, Karpaczu, Białce Tatrzańskiej. Do końca lutego gospodarze mogą być spokojni o turystykę, a jakie atrakcje czekają na nas jeśli nie jesteśmy fanami dwóch desek?

Zakopane - najchętniej odwiedzany zimowy kurort przyciąga ogromem atrakcji. Ceny noclegów, w tym okresie, dla jednej osoby zaczynają się od 50zł za dobę. Planując wakacje warto pokusić się o trochę kontrolowanego szaleństwa, a takie z pewnością zapewni nam góralski kulig z pochodniami, z muzyką na żywo i rozgrzewającym posiłkiem. Warto szukać na OLX, gdzie koszt za całodniową atrakcję z ogniskiem wynosi ok. 100 zł. Jeśli jednak szukamy pasywnego odpoczynku, a jesteśmy fanami skoków narciarskich, Zakopane to zdecydowanie miejsce dla nas! Zestawy kibica, bilety, flagi czy wuwuzele czekają na pasjonatów w w serwisie ogłoszeniowym kategorii Sport i Hobby.

A co gdyby tak trekking w Karkonoszach? Na OLXie znajdziemy potrzebny sprzęt w odpowiedniej cenie.

- Gdybyśmy jednak woleli zamienić namiot ekspedycyjny na nocleg, w Karpaczu znajdziemy go od 40zł za dobę. Większą dawkę adrenaliny w zimowym szaleństwie zapewnią także skutery śnieżne. Tę atrakcję możemy nabyć, z pomocą serwisu, za cenę od 50 - 200zł w zależności od długości przejazdu i poziomu zaawansowania - tłumaczy Marta Wojciechowska z serwisu OLX. 

Białka Tatrzańska przywita nas, nie tylko pięknym krajobrazem i spacerowymi szlakami. Tutaj oprócz aktywnego wypoczynku, relaks zapewni wizyta w nowoczesnych termach, gdzie ceny zaczynają się od 45 zł. W miejscowości znajdziemy także spory wybór karczm i restauracji, gdzie przy biesiadnej muzyce możemy skosztować góralskiego jadła.

Marzyliście kiedyś o podróży kamperem w Bieszczady? Śniegu nie ma tam aż tak dużo, temperatura dodatnia, a marzenia są po to by je realizować, więc dlaczego nie poszukać na OLX wyśnionego wehikułu, wynająć go na 2 tygodnie i ruszyć ku przygodzie? - Cztery kółka zapewniające nocleg i dwa palniki do gotowania znajdziecie na portalu już od 400 zł za dzień. A jak się Wam spodoba można to powtórzyć już podczas majówki.

Na swoje destynacje wakacyjne Polacy chętnie wybierają również większe miasta. W serwisie OLX największym zainteresowaniem cieszą się Warszawa, Kraków oraz Wrocław. Nie brakuje również spragnionych morskiej bryzy w Gdańsku czy Sopocie. 

Co robić podczas ferii w mieście? Można np. odpalić OLX i poszukać ofert na zwiedzanie tajemniczych zakątków ośrodków miejskich śladami poprzednich pokoleń. Taka lekcja historii połączona z podróżą w czasie to niewiele ponad 60 zł za 2 h z doświadczonym przewodnikiem.

 Ferie w miejscu zamieszkania? Nic straconego! Dla dzieci i młodzieży organizowane są półkolonie, podczas których nasze pociechy mogą aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników: grając w ping ponga czy uczestniczyć w warsztatach plastycznych. W serwisie OLX oferty zaczynają się już od 450zł/tydzień. Dla tych z zaległościami z matematyki lub dla tych bardziej ambitnych, którzy wolne chwile pragną wykorzystać na pogłębianie wiedzy, czeka bogata oferta korepetycji indywidualnych i grupowych. Godzina nauki z panem magistrem to koszt ok. 45 zł w zależności od wielkości miasta i wykładanego przedmiotu. A może brak szkoły wykorzystać na zrobienie porządku w szafie, a przy okazji zarobić na kino? OLX to świetne miejsce, gdzie można wystawić swoją niegdyś ulubioną kurtkę i przy okazji zgarnąć parę groszy.  

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.