Wtorek 27 Grudzień 2016

Gdzie Sylwestra chcą spędzić mieszkańcy Wrocławia? - raport OLX.

Jak co roku o tej porze pada pytanie: gdzie na Sylwestra? Serwis OLX sprawdził, jakie hasła pojawiają się w wyszukiwarce najczęściej (na podstawie 270 tysięcy zapytań ze słowem kluczowym “Sylwester”) oraz gdzie chcą spędzić tę wyjątkową noc mieszkańcy Wrocławia.

Ci, którzy podjęli decyzję o wyjeździe najczęściej stoją przed dylematem: morze czy góry? Jeśli ma to być wybrzeże Bałtyku to najczęściej poszukiwane są noclegi w Trójmieście. Jednak w wyszukiwaniach sylwestrowych zdecydowanie królują górskie lokalizacje. Najpopularniejsze miejscowości w tym czasie to Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska oraz Szczyrk. Jeśli amatorzy sylwestrowych wyjazdów szukają zagranicznych lokalizacji to bardzo modne w tym sezonie miejsca to Chorwacja, Praga oraz Budapeszt.

 

Jak kształtują się ceny noclegów Sylwestrowych?

Noclegi w nadmorskich kurortach oraz w górskich ośrodkach w zależności od standardu rozpoczynają się od 60 złotych za dobę do nawet 300 złotych. Wynajęcie apartamentu na trzy doby to koszt około tysiąca złotych. Jeśli interesuje nas nocleg wraz z zabawą Sylwestrową musimy liczyć się z kosztem około 600 złotych za osobę na 3 doby. Nieco wyższe ceny obowiązują w Wrocławiu - za wynajem apartamentu na dobę zapłacimy od 200-800 złotych w zależności od liczby osób. Zabawa Sylwestrowa to koszt ok 175-350 złotych na osobę za pełną oprawę zabawy.

 

Imprezy w mieście i w domu

Mieszkańcy Wrocławia Sylwestra spędzić pośród górskich krajobrazów - najchętniej poszukują ofert Sylwestrowych w Zakopanym, Szklarskiej Porębie oraz Karpaczu. Spora część ma ochotę przywitać Nowy Rok nad morzem - szczególnie w malowniczym Sopocie. Są i tacy, którzy Sylwestra mają ochotę spędzić poza krajem - najchętniej w Pradze.

 

Co ciekawe, Wrocławianie bardzo chętnie szukają inspiracji na spędzenie Sylwestra we własnym mieście. Jak co roku miejska zabawa odbędzie się na wrocławskim rynku - uświetni ją videomapping na kamienicach oraz koncert gongów tybetańskich. Ci, którzy nie wyjeżdżają z miasta i którzy nie lubią imprez miejskich, organizują imprezy w domu. Wtedy poszukują na OLX usług związanych z organizacją zabawy - takich jak zespół, DJ, catering, a także dekoracje. Wielu użytkowników poszukuje ofert pracy w Sylwestra - można w ten sposób nieco podreperować swój budżet - stawki tego dnia są bowiem wyższe niż normalnie. Pojawia się bardzo wiele zapytań o kreacje sylwestrowe - użytkownicy poszukują konkretnych kolorów i rozmiarów. Popularne są również ogłoszenia oferujące wykonanie makijażu okolicznościowego (około 100 złotych) oraz usług fryzjerskich (około 80-100 złotych) czy też transportowych (około 100 złotych za godzinę). Zabawę Sylwestrową możemy urozmaicić animacjami tanecznymi lub fotobudką. Ciekawą alternatywą dla samotnych mogą być zabawy dla singlii - co ciekawe pojawia się więcej takich zapytań niż samych ofert. 

 

Sylwester z najmłodszymi?

Mieszkańcy Wrocławia szukając pomysłów na spędzenie tej wyjątkowej nocy nie zapominają o najmłodszych - szukają zabawy dla całej rodziny. Ciekawą alternatywą dla całej rodziny może być zabawa połączona z kuligiem. Pojawia się wiele ogłoszeń opieki nad dziećmi, animatorów dla dzieci oraz opiekunów dla zwierząt. Prosząc o opiekę nad swoimi pociechami musimy liczyć się z kosztem od 200 do 400 złotych w zależności od liczby przepracowanych godzin. Wynajem opiekuna dla zwierząt na noc Sylwestrową to koszt około 20 złotych za godzinę pracy.

 

Autor: Natalia Syguła

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.