Piątek 17 Luty 2017

Warszawiacy na feriach - aktywnie i rodzinnie? Raport OLX.

Kreatywnie i aktywnie - tak mogą spędzić ferie zimowe uczniowie z Warszawy dzięki atrakcjom przygotowanym przez miasto. Ci, którzy jednak zdecydowali się wyjechać muszą oprócz przygód przygotować się również na wiele wydatków. Serwis OLX na podstawie 20 milionów zapytań w swojej wyszukiwarce sprawdził gdzie planują wyjechać mieszkańcy Warszawy oraz jaką kwotę musi zagospodarować na taki wyjazd rodzina z dwójką dzieci. 

Jeśli w mieście to kreatywnie i aktywnie 

Zajęcia artystyczne, rekreacyjne a może warsztatowe? Uczniowie nie muszą siedzieć przez dwa tygodnie w domu, czekają na nich takie atrakcje jak nauka gry na gitarze, akademia designu, ferie w siodle a nawet warsztaty laboratoryjne. Najmłodsi mogą rozwijać swoją wyobraźnie na wielu tematycznych pólkoloniach takich jak np. Mali Geniusze.

 

Rodzinnie, ale za ile?

O co pytali w ostatnim miesiącu użytkownicy serwisu OLX poszukując inspiracji na spędzenie ferii zimowych? Bardzo wiele zapytań użytkowników dotyczyło pomysłów na spędzenie ferii wraz z rodziną. Mieszkańcy Warszawy najczęściej pytali o noclegi w górach - szczególnie o malownicze Zakopane, Bieszczady oraz Karpacz. Rodzina chcąca spędzić tydzień w górach musi liczyć się nie tylko z kosztami zakwaterowania (około 50-70 zł/osobę), wyżywienia (około 25zł/osobę) ale również z cenami karnetów, które w sezonie wysokim oscylują w granicach 40-50zł (ulgowy) oraz 50-60 (normalny) za trzy godziny zabawy na stoku. Zatem minimum jakie musi wydać rodzina z dwójką dzieci za jeden dzień wyjazdu to ponad 500 złotych – pięciodniowy wyjazd to wydatek minimum 2000 złotych. Wyjazd można urozmaicić dodatkowymi atrakcjami takimi jak zabawa w aquaparku (30 zł/1,5h – dzieci o połowę taniej) lodowisko (12zł/h za wstęp + 6 zł za wypożyczenie łyżew) a może snowtubing (10 przejazdów to koszt 20zł).

 

Zagraniczne nartostrady

Wśród zagranicznych ofert najczęściej przeglądane były oferty z alpejskich ośrodków we Włoszech i w Austrii. Wyjazd na tydzień w zależności od standardu zakwaterowania będzie kosztował w granicach od 1500 do 3000 złotych za osobę (w tym opłacone karnety).

 

Odpoczynek czy praca?

Okazuje się, że ferie zimowe są świetną okazją by odrobinę podreperować swoje kieszonkowe – coraz więcej zapytań w serwisie dotyczy pracy dorywczej o okresie przerwy międzysemestralnej. Użytkownicy chętnie pytają o prace takie jak roznoszenie ulotek czy też udzielanie korepetycji. Ferie zimowe to okres kiedy sporo zatrudnienia można znaleźć w ośrodkach wypoczynkowych, górskich i rekreacyjnych. To idealny czas na możliwość zarobku dla instruktorów z różnych dziedzin takich jak narciarstwo, śpiew, sztuki walki czy też jazda konną.

 

Zimowisko z czworonogiem

Co ciekawe, miłośnicy zwierząt poszukują w serwisie rozwiązań na to ja spędzić ferie wspólnie ze swoim czworonogiem. W internecie można znaleźć oferty wyjazdów, które łączą szaleństwa właściciela na stoku ze szkoleniem psiaka. Taki wyjazd zawiera atrakcje zarówno dla psiaka jak i dla właściciela – koszt tego typu wypoczynku to minimum 1600 złotych za tydzień.

 Autor: Natalia Syguła

 Autor: Natalia Syguła

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.