Czwartek 19 Styczeń 2017

Ferie zimowe - jeśli nie w Trójmieście to gdzie i za ile. Raport OLX.

Uczniowie trójmiejskich szkół w poniedziałek rozpoczęli przerwę międzysemestralną. Część z nich wyjechała na zimowiska w polskie góry, niektórzy wybrali się całą rodziną za granicę, a inni odpoczywać będą korzystając z ofert przygotowanych przez miasto. Serwis OLX na podstawie ponad 20 milionów zapytań z wyszukiwarki przygotował raport na temat zimowych atrakcji. Gdzie i za ile wyjadą mieszkańcy Trójmiasta? Ile kosztują zimowe zabawy w mieście? 

Co oferuje miasto?

Zajęcia artystyczne, rekreacyjne a może warsztatowe? Uczniowie nie muszą siedzieć przez dwa tygodnie w domu, czekają na nich takie atrakcje jak akademia designu, obozy militarne, jazda konna a nawet warsztaty laboratoryjne. Najmłodsi mogą rozwijać swoją wyobraźnię na tematycznych zimowiskach takich jak szkoła magii i czarodziejstwa, pracownia mody i urody, młodzi naukowcy czy też konstruktorzy lego. Tego typu półkolonie to koszt od 300 do 500 złotych za cztery dni zabawy i nauki.

 

Ile rodzina z dwójką dzieci wyda na ferie?

Jakie pomysły na ferie pojawiały się w ostatnim miesiącu w wyszukiwarce serwisu OLX? Mieszkańcy Trójmiasta najczęściej pytali o noclegi w malowniczym Karpaczu oraz Zakopanem. Rodzina chcąca spędzić tydzień w górach musi liczyć się nie tylko z kosztami zakwaterowania (około 50-70 zł/osobę), wyżywienia (około 25zł/osobę) ale również z cenami karnetów, które w sezonie wysokim oscylują w granicach 40-50zł (ulgowy) oraz 50-60 (normalny) za trzy godziny zabawy na stoku. Zatem minimum jakie musi wydać rodzina z dwójką dzieci za jeden dzień wyjazdu to ponad 500 złotych – pięciodniowy wyjazd to wydatek minimum 2000 złotych. Wyjazd można urozmaicić dodatkowymi atrakcjami takimi jak zabawa w aquaparku (30 zł/1,5h – dzieci o połowę taniej) lodowisko (12zł/h za wstęp + 6 zł za wypożyczenie łyżew) a może snowtubing (10 przejazdów to koszt 20zł).

Wśród zagranicznych ofert najczęściej przeglądane były oferty z alpejskich ośrodków we Włoszech i w Austrii. Wyjazd na tydzień w zależności od standardu zakwaterowania będzie kosztował w granicach od 1500 do 2500 złotych za osobę (w tym opłacone karnety).

 

Ferie za zimowisku

Rodzice, którzy planują wypoczynek swoim pociechom muszą przeznaczyć na tygodniowe zimowisko od 900 do 2000 złotych, w zależności od tego czy są to wyjazdy krajowe czy zagraniczne. Ogłoszeń jest  wiele – oczywiście najpopularniejsze są obozy narciarskie i snowboardowe ale można wybierać również wśród obozów konnych, tanecznych, survivalowych, paintballowych, aktorskich, plastycznych a nawet naukowych.

 

Odpoczynek czy praca?

Okazuje się, że ferie zimowe są świetną okazją by odrobinę podreperować swoje kieszonkowe – coraz więcej zapytań w serwisie dotyczy pracy dorywczej o okresie przerwy międzysemestralnej. Użytkownicy chętnie pytają o prace takie jak roznoszenie ulotek czy też udzielanie korepetycji. Ferie zimowe to okres kiedy sporo zatrudnienia można znaleźć w ośrodkach wypoczynkowych, górskich i rekreacyjnych. To idealny czas na możliwość zarobku dla instruktorów z różnych dziedzin takich jak narciarstwo, śpiew, sztuki walki czy też jazda konną.

 

Zimowisko z czworonogiem

Miłośnicy zwierząt poszukują w serwisie rozwiązań na to ja spędzić ferie wspólnie ze swoim czworonogiem. Okazuje się, że to ciekawy pomysł – w internecie można znaleźć oferty wyjazdów, które łączą szaleństwa właściciela na stoku ze szkoleniem psiaka. Taki wyjazd zawiera atrakcje zarówno dla psiaka jak i dla właściciela – koszt tego typu wypoczynku to minimum 1600 złotych za tydzień.

 

Czego jeszczes szukają użytkownicy pytając o ferie?

Wielu użytkowników poszukuje na OLX sprzętu, akcesoriów oraz odzieży narciarskiej - szczegółowe informacje i ceny w raporcie: Sprzęt narciarski z drugiej ręki

 

 Autor: Natalia Syguła

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.