CO POLACY MAJĄ W OGRÓDKACH? KRÓLUJE ŻYWOPŁOT Z ŻYWOTNIKA I ZJEŻDŻALNIA

Z początkiem wiosny serwis OLX postanowił zajrzeć do ogródków Polaków. Oczywiście wirtualnie. Jakie rośliny sadzimy u siebie najchętniej? Jaki sprzęt kupujemy, by przygotować ogród do sezonu?

Gdyby spróbować narysować mapę roślin w polskich ogrodach to - zgodnie z najczęściej wpisywanymi w wyszukiwarkę OLX w kategorii Dom i ogród słowami - na pierwszym miejscu byłyby thuje. Dalej ogólnie pojęte drzewa owocowe, a na trzecim miejscu krzewy ozdobne, wśród których królują róże. Do podpórki tych imponujących roślin najchętniej wybierana jest pergola, która również znalazła się w najpopularniejszych wyszukaniach.

Wśród drzew liściastych, których najczęściej szukają internauci na pierwszym miejscu jest grusza. Wśród iglastych prowadzi wspomniana już thuja, a zaraz za nią jest świerk. A jeśli drzewa iglaste to wśród kluczowych haseł dość blisko musi być i kora, którą wysypujemy u podstaw iglastych roślin.

Ceny sadzonek iglaków zaczynają się już od złotówki, jednak w internecie można wybierać też spośród ogłoszeń o odhowanych drzewkach, za które zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

 

Trawa to podstawa

Przygotowanie gleby na czas prac ogrodowych to nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym doskonale użytkownicy serwisu OLX, którzy podróż po kategorii Dom i ogród często rozpoczynają od wpisywania w wyszukiwarkę hasła "glebogryzarka". To ona pomoże przygotować ziemię do wysiewu. W następnej kolejności ogrodnicy poszukują wertykulatora, który napowietrzy i rozbije warstwy ziemi. Mniej cieprliwi mogą zainwestować w trawę z rolki. Jej metr kwadratowy kosztuje kilkanaście złotych. Można też zamówić trawnik z usługą montażu.

Niezależnie od tego, jaką mamy trawę, kosiarka i opryskiwacz, to narzędzia, bez których raczej się nie obejdziemy. I to one są w pierwszej dziesiątce poszukiwanych przez użytkowników narzędzi.

 

Biesiada ogrodowa

Kiedy już zadbamy o przygotowanie trawnika i zaplanujemy wszystkie nasadzenia, warto pomyśleć o meblach do ogrodu. Przydadzą się przede wszystkim: stół, ławka i fotele bądź krzesła. O ich atrakcyjności świadczy przede wszystkim cena, ale też funkcjonalność. Popularne są te wykonane z drewna, pamiętajmy jednak, że mają one swoją wagę i wymagają sezonowej konserwacji. Lżejsze, składane meble można po sezonie schować w garażu. Za komplet dla 4-6 osób zapłacimy od 300 do 1000 zł.

 

Rynek oferuje ławy rattanowe w formie skrzyń, w których z łatwością przechowamy np. małe narzędzia, czy koce i poduszki. Świetnie sprawdzą się na balkonie.

 

Na coraz cieplejsze wiosny i lata przyda się też parasol ogrodowy (100 do 300 zł), który osłoni nas od ostrego słońca i hamak, który rozwiesimy w zacienionym miejscu (60 do 300 zł).  

 

Polska trampolinowa

Na polskich ogródkach i podwórkach z pewnością musi królować zjeżdżalnia. To najpopularniejsza "zabawka" ogrodowa, jaką w wyszukiwarkę wpisują użytkownicy serwisu ogłoszeniowego. Za dużą, zadaszoną zjeżdżalnię ogrodową z daszkiem, a także często z huśtawką, trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Sam nowy ślizg kosztuje ok. 300 zł.

 

Wśród  popularnych wyszukań serwisu OLX, jeśli chodzi o artykuły rekreacyjne do ogrodu są m.in. piaskownica i basen. Te pierwsze dostępne są już w wymiarze 120x120 cm, zmieszczą się więc nawet na dużym balkonie i kosztują niewiele ponad 100 zł. Dwumetrowej długości basen z drugiej ręki możemy mieć już za 100 zł.

 

Wyprzedź sąsiada!

Choć do pełni sezonu grillowego jeszcze trochę, warto już pomyśleć o odpowiednim sprzęcie, by przed majowym weekendem nie stać w niekończących się kolejkach.

Pamiętając o tym, że nie wszyscy mogą być fanami charakterystycznego zapachu, warto zainwestować w grill z pokrywą i wbudowanym popielnikiem. To wydatek od 150 do ok 400 zł. Na tarasie lub balkonie świetnie sprawdzi się sprzęt elektryczny.


Wiosną w serwisie OLX wyposażenia do swoich ogrodów szuka ponad 4 mln internautów miesięcznie. W kategorii Dom i ogród mogą wybierać z ponad 1,2 mln ofert.

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o OLX.pl

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Z naszego serwisu ogłoszeniowego korzysta ponad 12 milionów użytkowników miesięcznie, w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak. To tutaj szukają oni usługodawców i wykonawców, a także produktów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, takich jak sprzęt elektroniczny, akcesoria domowe i kuchenne, czy meble. To tutaj wybierają spośród ofert nowej pracy, poszukują domu, wynajmują mieszkania, kupują samochody albo... adoptują czworonożnego przyjaciela.