Poniedziałek 10 Lipca 2017

Biurowiec Maraton nową siedzibą Grupy OLX

Grupa OLX to obok serwisu OLX również Otodom i OTOMOTO, a od niedawna także  serwis Fixly. Od połowy czerwca blisko 300 pracowników wprowadziło się do nowego biura w poznańskim Maratonie. Siedziba mieści się w samym centrum miasta, przy ul. Królowej Jadwigi. Drugie z biur firmy znajduje się w Warszawie, gdzie pracuje blisko 30 osób.

 

 

Nowa siedziba biura to ok. 4,7 tys. m kw. na dwóch piętrach. Architekt Bartosz Trzop wylicza, że daje to 16 metrów kwadratowych powierzchni na każdego z pracowników, przy czym przyjęty standard to 10 metrów. W biurze zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań – w zależności od potrzeb pracownicy swobodnie korzystają z przestrzeni do pracy indywidualnej, cichej, zespołowej lub zdalnej. Mają też do dyspozycji tarasy z widokiem na Poznań, mnóstwo wygodnych foteli, ławek i przestronne kuchnie.

 

Grupa OLX należy do globalnego koncernu Naspers, obecnego w ponad 80 krajach. Rozwiązania opracowywane przez poznański zespół deweloperów i programistów wdrażane są w serwisach na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku to właśnie w Poznaniu zatrudniono aż 80 osób – głównie do działu sprzedaży i IT, ale również do działów produktu i marketingu. Plany rozwoju w tym roku zakładają również szybki wzrost i rekrutację blisko 100 osób.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie

OLX to największy w Polsce serwis ogłoszeń lokalnych. Miesięcznie odwiedza go średnio 12 mln użytkowników (real users, PBI/Gemius, styczeń 2016), a ponad połowa z nich korzysta z niego na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje publikację ofert w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta, Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy.